Новости » ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – СВЯТО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ ВЖЕ 15 РОКІВ
24 Мая 2021 |

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – СВЯТО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ ВЖЕ 15 РОКІВ

20 травня в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва відзначили День вишиванки – свято, яке за 15 років пройшло шлях від флешмобу чернівецьких студентів до культурної події міжнародного рівня.

Цей день започатковано ще у 2006 р. Тоді чернівецькі студенти вирішили разом прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу студентки Лесі Воронюк спершу підтримали друзі та кілька викладачів. А вже наступного року до Дня української вишиванки долучилися виші та колективи не лише Чернівців і області, а й усієї України. Патріотичне свято охоче підхопила українська діаспора. Нині Всеукраїнський день вишиванки став міжнародним святом, яке відзначають понад 50 країн світу.

Вишиванка – це не просто вбрання! Це один із найдавніших українських атрибутів, символічна річ для кожного українця, адже національний одяг – носій традицій. В орнаменті вишиванки можна побачити сліди історії нашої країни, нашого народу і свого роду.

У третій четвер травня, де б хто не був і що б не робив, свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – одягнути традиційну чи стилізовану вишиванку на роботу, в університет, школу чи садочок. День української вишиванки дає змогу всім показати єдність і солідарність зі своїм народом.

Відзначаючи Всеукраїнський день вишиванки, докучаєвці долучилися до свята єдності українського народу і взяли участь у флешмобі  «Я люблю ХНАУ» та cелфі у вишиванках. Відкрив захід Голова економічного департаменту Міжнародного конгресу «Світ», ректора ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Олександр Ульянченко, а його гостями стало керівництво Харківського району, Роганської ОТГ, жителі студентського містечка, співробітники та здобувачі університету, які долучилися до акції «Одягни вишиванку на роботу».

«Живе» серце – символ життя, символ любові до ближнього, символ поваги до нашого університету! Ми любимо ХНАУ!

Докучаєвці шанують традиції українського народу, пам’ятають його історію і будують майбутнє заради миру і добра!