Новости » Зустріч з Міністром охорони здоров’я
11 Сентября 2020 |

Зустріч з Міністром охорони здоров’я

31.08.2020, в останній день літа в МОЗ України відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я, п. Степанова М.В., заступників Міністра – Садов’як І.Д., Микичак І.В. з Президентом Асоціації неонатологів України, проф. Знаменською Т.К. та членами правління Асоціації – Головою департаменту охорони здоров'я Міжнародного конгресу захисту прав та свобод людини, Завідувачем кафедри неонатології Харківської медичної академії післядипломної освіти, професором, доктором медичних наук, Заслуженим діячем науки та техніки України Клименко Т.М. (м. Харків), проф. Похилько В.І. (м. Полтава), д.мед.н. Воробйовою О.В. (м. Київ), а також експертами МОЗ України – завідувачами відділень анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених - Тишкевич В.М. (м. Київ), Анікіним І.О. (м. Запоріжжя), Корнійчуком О.В. (м. Київ).

В ході зустрічі проф. Знаменська Т.К. ознайомила пана Міністра та його заступників з діяльністю Асоціації, її досягненнями та перспективами роботи. Протягом години обговорювалися нагальні питання регіоналізації медичної допомоги новонародженим, створювання та написання клінічних настанов і локальних протоколів на підставі міжнародних медичних стандартів, впровадження розширеного неонатального скринінгу в Україні, включення до національного переліку ліків за напрямом «неонатологія» розчинів для парентерального харчування. Окремо, зроблено акцент на проблемах післядипломної освіти та підготовки спеціалістів за фахом «неонатологія» зокрема.

Бесіда пройшла відверто та конструктивно. У підсумках зустрічі було досягнуто домовленості щодо пропозицій та планів майбутньої співпраці Асоціації неонатологів України із МОЗ України.