Новости » 75 років Харківському вищему професійнему училищу швейного виробництва та побуту
10 Сентября 2020 |

75 років Харківському вищему професійнему училищу швейного виробництва та побуту

У Харкові, в академічному театрі музичної комедії відбулися урочистості з нагоди відзначення знаменної дати – 75-ї річниці одного з найбільш поважних за віком закладів системи професійноЇ (професійно-технічної) освіти Харківщини – ДЗП(ПТ)О «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту».

У цей святковий день викладачі, майстри виробничого навчання, всі співробітники училища, учні приймали вітання від колег та гостей свята. Перші слова привітання колективу та учням пролунали від директорки Харківського вищого професійного училища швейного виробництва та побуту, Голови Департамету з розвитку професійно - технічної освіти Міжнародного конгресу захисту прав і свобод людини, заслуженого працівника освіти України, багаторічного керівника, невтомної трудівниці Батраченко Нінель Володимирівни. Колектив училища привітали Карпова Л. Г., директорка Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації., Світлична О.Ф., начальник управління освіти Новобаварського району міста Харків, Коваленко О.Е., ректорка Української інженерно-педагогічної академії, Татаринцева М. І., голова Харківської обласної організації профспілок працівників текстильної та легкої промисловості, соціальні партнери – роботодавці, представники провідних фірм легкої промисловості та сфери побуту регіону, керівники закладів професійної (професійно-технічної)освіти, випускники та інші. .

Ювілей училища – це не тільки історична віха, це рубіж, який дає можливість озирнутися назад і згадати пройдений шлях, пригадати добрим словом тих, хто зробив значний внесок для того, щоб сіяти розумне, добре , вічне і готувати кваліфіковані робітничі кадри. Такі люди були присутні в залі – це шановні ветерани педагогічного колективу. Серед них Куля Світлана Павлівна, Булатова Людмила Миколаївна, Устименко Лідія Григорівна, Госсен Валентина Олексіївна та багато інших.

За багаторічну сумлінну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління педагогічні працівники закладу були нагороджені Почесними грамотами.

Вихованці та викладачі, директорка закладу Батраченко Н.В. презентували виставку власних робіт, на якій представили картини, вишиті нитками, бісером, ляльки – мотанки , пастижерні вироби, вишиті рушники. Харківське вище професійне училище є невід’ємною частиною міста. Своєю працьовитістю і професіоналізмом багато поколінь випускників училища внесли вагомий внесок у розвиток рідного Харкова. На честь педагогічного колективу училища пролунали пісенні вітання заслужених артистів України: Коваль Н,. Гавинського О., Подус О., Тимошенко А., Пасеки Р.. На сцені виступили також колективи художньої самодіяльності училища – хор, ансамбль бандуристів, театр мод, вокальні ансамблі учнів, педагогів, переможці обласних оглядів-конкурсів художньої самодіяльності.

За 75 років Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту міцно закріпило за собою репутацію навчального закладу, який готує висококваліфікованих фахівців. За роки існування училище підготувало близько 40 тисяч дівчат і юнаків, що успішно працюють на підприємствах легкої промисловості та сфери послуг міста, області та України.

Про високий рівень та якість підготовки молодих робітників засвідчують перемоги учнів в конкурсах професійної майстерності та олімпіадах, нагороди закладу за участь у міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти», «Інноватика у сучасній освіті», «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном».

Підготовка висококваліфікованого спеціаліста та громадянина держави – це життєве кредо кожного члена колективу училища, який має свою славну історію, гідно її продовжує, визначає перспективи на майбутнє!